Navštívili jsme v Karlíně
Navštívili jsme v Karlíně

Karlín je doslova dotvářen ulicemi plnými barů, bister, kaváren a restaurací a lidí, kteří se nebojí žít naplno.

Navštívili jsme: vinárnu Veltlin

Veltlin

Vinárna Veltlin je autentický podnik nacházející se v srdci Karlína, který nabízí výborná přírodní vína z oblasti bývalé Habsburské monarchie. Vinárna nemá stálou nabídku vín – vždy nabízí sezónní vína od vinařů, se kterými se majitelé osobně znají a zaručí tak nejvyšší kvalitu nabízených vín. Nemusíte se však obávat, že byste zde nenašli víno, co vám chutná. V nabídce vždy najdete jak suchá, tak sladká, stejně tak jako bílá tak červená a růžová vína. K vínu doporučujeme vyzkoušet místní prkénka – my zkusily to sýrové a moc jsme si pochutnaly!

 


Navštívili jsme: Dhaba Beas

Woker bistro

Woker bistro je asijská restaurace, která se nachází poblíž tramvajové zastávky Urxova. Nabízí zde výbornou asijskou kuchyni ve formě sushi, stálé nabídky i denního menu. My osobně vyzkoušely pouze sushi, které bylo výborné. Slyšely jsme však skvělé recenze i na místní polévky a hlavní jídla. Prostředí restaurace je velmi příjemné, sednout si můžete jak ven, tak dovnitř. Pokud však spěcháte, můžete využít možnosti výdejního okénka„Woker to-go“ , které se nachází přímo vedle samotné restaurace. V restauraci také nabízí možnost pořádání rodinných oslav či firemních večírků.

 


Navštívili jsme: Ugo Salaterie

Ugo salatérie

Máte rádi ovocná či zeleninová smoothie a šťávy? Pak určitě znáte Ugo salatérii, kterou v Praze naleznete na spoustě míst. Jedním z nich je i Karlín, přímo na zastávce metra Křižíkova. Nabízí zde výborná zdravá smoothie a šťávy z nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny. Mimo to sem můžete zajít i na dobrý salát či polévku, výhodné polední menu a nebo i kávu a něco dobrého k tomu. Salatérie také slouží jako skvělé místo pro jídlo s sebou – například ranní jogurt s granolou či lehký wrap k obědu.

 


Navštívili jsme: Dhaba Beas

Dhaba Beas

Pokud patříte mezi milovníky zdravého vegetariánského a veganského jídla, pak vám určitě doporučujeme vyzkoušet pobočky sítě restaurací Dhaba Beas. Dvě takové se navíc nachází přímo na zastávce tramvaje Křižíkova, velmi blízko od vašich domovů. Nabízí zde výborné vegetariánské a veganské jídlo, které si díky samoobslužnému konceptu můžete navolit zcela sami – ať už množství jednotlivých pokrmů tak i kombinace. Najdete zde vždy jak předkrmy, tak hlavní jídla i sladkou tečku. Restaurace je navíc velmi cenově výhodná a večer mají navíc slevu na jídlo s sebou, aby limitovali vyhazování potravin.

 


Navštívili jsme: restaurace Sanduga

Sanduga

Sanduga je asijská restaurace nacházející se na Karlínském náměstí. Jedná se o prvotřídní restauraci s nádherným interiérem a příjemnou zahrádkou. Jídla jsou zde dražší, avšak nabízí zde i denní nabídku, kterou určitě doporučujeme vyzkoušet. Najdete v ní vždy jak sushi, tak polévky a hlavní jídla. My jsme zkusily sushi California roll, krém z pečené zeleniny a rib eye steak a moc nám chutnalo. Sanduga je také skvělým místem na uspořádání rodinných oslav či firemních večírků.

 


Navštívili jsme: Ngo restaurant

Ngo restaurant

Pokud hledáte skvělou jihoasijskou kuchyni, pak byste určitě měli vyzkoušet Ngô restaurant na Karlínském náměstí. Menu restaurace je v porovnání s jinými asijskými podniky skromnější, avšak téměř s čímkoliv, co si zde dáte, nešlápnete vedle. My jsme zkusily marakujovou limonádu a k jídlu naše oblíbené Pad Thai s krevetami a restovanou zeleninu s tofu a batátovými hranolkami. Obě jídla jsou určitě kandidáty na ta nejlepší ajiská jídla, co jsme kdy jedly. Prostředí je navíc velmi příjemné, můžete sedět na předzahrádce anebo ve vnitř. Prostory jsou velmi rozsáhlé, a tudíž ideální na uspořádání oslav či večírků.

 


Navštívili jsme: Loft espresso bar

Loft

Všichni milovníci kávy pozor: jen 15 minut chůze od vašich domovů najdete perfektní espresso bar s výběrovou kávou – Loft! Kromě perfektní kávy nabízí i skvělé dezerty a jiné nápoje. A to není to jediné, co kavárna může nabídnout. Pyšnit se může i krásným a velice útulným interiérem, který je ideální nejen na klidné posezení nad šálkem kávy s přáteli, ale i na práci či stadium nebo jen relax s oblíbenou knihou. V nabídce mají rovněž nejrůznější snídaně, kvalitní vína nebo domácí limonády.

 


Navštívili jsme: Café Frida

Café Frida

Káva, zákusky, prvotřídní mexická kuchyně, snídaně nebo únětické pivo – to všechno najdete v Café Frida v Karlíně, pojmenovaném po úspěšné malířce Fridě Kahlo. V kavárně panuje velmi příjemná a uvolněná atmosféra, obsluha je vždy milá a usměvavá a ceny jsou velmi příznivé. Jedná se o ideální místo, kam si zajít jen tak na kávu, na snídani (vyzkoušet můžete například i snídaňové burrito), na oběd (každý den pro vás připravují výhodnou polední nabídku) nebo na pivo z oblíbeného únětického pivovaru. 

 


Navštívili jsme: Banh mi ba

Banh mi ba

Perfektní bistro pro všechny milovníky asiské kuchyně, to je Banh Mi Ba! V Praze najdete celkem pět poboček – jednu z nich jen kousek od vašich domovů v Karlíně! Jeden z našich nejoblíběnšjích vietnamských pokrmů je nudlový salát s hovězím masem – Bun Bo Nam Bo a za nás ho mají v Banh Mi Ba jedno z těch nejlepších v Praze. Rovněž doporučujeme vyzkoušet letní závitky, které podávají se skvělou arašídovou omáčkou nebo jejich specialitu Mien Ga Tom – skleněné nudle s kuřecím masem a krevetami. Samozřejmě nechybí ani polévky Pho a tradiční vietnamské bagety Banh Mi!

 


Navštívili jsme: Kafe Karlín

Kafe Karlín

„Než půjdete do práce, zastavte se na kafe“! Slogan, který skvěle vystihuje útulnou kavárničku Kafe Karlín. Kavárna slouží spíše jako místo, kam si zajdete pro kávu či něco dobrého s sebou. Nejsou zde žádná místa k sezení, v létě se však můžete posadit na lavičce přímo před kavárnou. V kavárně používají výběrovou zrnkovou kávu, což se odráží v lahodné chuti místní kávy. Osobně doporučujeme vyzkoušet cappuccino, které nám opravdu moc chutnalo. Kromě kávy zde vždy naleznete čerstvé koláče či sladké pečivo. Balenou kávu si navíc můžete zakoupit i na doma. Dalším benefitem kavárny je skvělá lokace – nachází se totiž přímo na zastávce tramvaje Karlínské náměstí.

 

 


Navštívili jsme: Bistro Na Pokec

Bistro Na Pokec

Nové bistro Na Pokec je moc příjemné místo v srdci Karlína, kde mají skvělou denní nabídku, domácí limonády, kávu, víno, pivo nebo taky několik drinků. Rovněž podávají snídaně (do 11 hodin, takže si klidně můžete trochu přispat) a ve stálé nabídce mají jak větší hlavní jídla, tak menší pokrmy a něco sladkého na zub. V menu najdete jak masové, tak vegetariánské i veganské pokrmy. My osobně doporučujeme hummus se sušenými rajčaty & pita chlebem a skvělé domácí limonády! Vyzkoušely jsme borůvku, limetu a citrón a neměly chybu. Interiér bistra je velmi moderní, prostorný a plný pokojových rostlin. Zajímavostí podniku je velká tabule, na které můžete hlasovat pro své oblíbené jídlo z meníčka!

 


Navštívili jsme: EMA espresso bar

EMA espresso bar

Ema je zcela jistě jednou z těch nejlepších pražských kaváren co se týče kvality a chuti nabízené kávy. Nejznámější pobočka kavárny je zcela jistě ta na Florenci, přímo naproti Masarykově nádraží. Nově však otevřel Ema Espresso Bar I v Karlíně a opět na místě, které je velmi dobře dopravně dostupné. Ema se nachází v ulici Thámova, hned vedle stanice metra Křižíkova. Dejte si však pozor! Vstup do kavárny je však z ulice Křižíkova. V Emě kromě skvělé kávy nabízí I čerstvé domácí pečivo ze sesterské pekárny Alf&Bet. Vychutnat si můžete i klasické české koláče a buchty, nebo vyhlášené linecké srdíčko.

 


Navštívili jsme: Yolo Karlín

Yolo Karlín

V kancelářském komplexu Butterfly najdete řadu povedených podniků různého druhu – jedním z nich je i bistro s názvem YOLO. V nabídce mají snídaně, několik jídel á la carte (například poke bowl, vynikajicí pad thai nebo burger!) a každý den sem můžete zajít i na výhodné denní menu. Yolo je také skvělým místem, kam si večer zajít na vodní dýmku a drink – otevřeno mají každý den, včetně víkendu, až do 11 večer. Interiér je příjemný a velmi útulný, takže se tu rozhodně budete cítit dobře a v teplých dnech se můžete posadit i venkovní otevřené zahrádce. Každý čtvrtek přichází do Yolo hrát DJ a nabízí drinky za lepší ceny v rámci happy hours. Na své si tu přijdou i milovníci piva – v nabídce totiž mají pivo z minipivovaru Zichovec!

 


Navštívili jsme: Bistro Polévkárna

Bistro Polévkárna

Bistro Polévkárna na Sokolovské je skvělé místo, kam si zajít v týdnu na rychlý oběd. V nabídce zde vždy najdete několik polévek, od vývarů až po ty krémové. Navíc tu vždy nabízí i něco k zakousnutí. Velmi oblíbené je místní foccaccia a Chačapuri se sýrem nebo špenátem, které vám určitě doporučujeme vyzkoušet. Sednout si můžete jak vevnitř, tak na předzahrádce venku. Doporučujeme sem však zajít mimo hlavní obědový čas, bistro je velmi oblíbené a bývá zde často plno.

 


Navštívili jsme: Avocado Gang

Avocado Gang

Navštívili jsme pro vás další vyhlášený karlínský podnik Avocado gang. Avokádo se v posledních letech stalo velkým hitem. A není divu vzhledem k jeho zdravotním benefitům. Do podniku jsme zavítali na snídani. Restaurace nabízí jak slané, tak sladké. My jsme zkusili jednu slanou a jednu sladkou variantu. Obě byly výborné. Spolu s Hugo Spritz skvělý start dne. Od 11:30 si pak můžete pochutnat na hlavním jídle. Restaurace nabízí oblíbený super bowl, ale i burger, rýžový sendvič, nebo krevetový salát a spoustu dalších pokrmů, které stojí za ochutnání. Také nabídka nápojů je široká - máte chuť na výborné smoothie, kávu, čaj, víno, destiláty, nebo pivo? To vše vám v Avocado gang rádi naservírují jak na příjemné zahrádce tak v útulném interiéru. Obsluha je velice vstřícná a kuchyň otevřená, tak se nezapomeňte zastavit. Litovat určitě nebudete.

 


Navštívili jsme: Pivo Karlín

Pivo Karlín

Pivo Karlín je krásný minipivovar a restaurace v moderní kancelářské budově Butterfly v Karlíně. Pivo mají z vlastního minipivovaru – vyzkoušet u nich můžete například pšenici, IPU, APU nebo třeba Karlínskou 11. My jsme vyzkoušely pšenici a Karlín 11 a obě piva byla skvělá – minipivovary zkrátka mají něco do sebe. Hlavně doporučujeme pro všechny milovníky pšeničného piva, které jen tak někde nenajdete. Kromě piva mají v Pivo Karlín také širokou nabídku jídel. My jsme vyzkoušely vegetariánskou tortillu a salát s kozím sýrem, nicméně na své si rozhodně přijdou i masožravci, podnik je totiž vyhlášen nejen pivem, ale i skvělými masovými jídly – burgery, steaky a dalšími! Každý den si sem taky můžete zajít na výhodnou polední nabídku. Obsluha byla v Pivu Karlín velice pozorná a celková atmosféra byla zkrátka přesně taková, jaká by měla být.

 


Navštívili jsme: Ô-mai coffee

Ô-mai coffee

Ô-mai coffee je vyhlášenou vietnamskou kavárnou v Karlíně, přímo na zastávce Urxova. Kavárna nabízí skvělé snídaně a výběrovou kávu. My jsme vyzkoušely výbornou ovesnou kaši s karamelizovanou hruškou a místní avotoast a obojí nám opravdu moc chutnalo! K tomu výborné cappuccino s ovesným mlékem, které nejen skvěle vypadalo, ale také výborně chutnalo. Vyhlášené jsou i zdejší lívance a pro milovníky slaných snídaní izraelská shakshuka. Prostředí kavárny je příjemné a obsluha je velmi pozorná.

 


Navštívili jsme: Nejen Bistro

Nejen Bistro

Návštěva Nejen Bistra v Karlíně je skvělým gurmánským zážitkem. Moderní bistro s krásným interiérem (otevřená kuchyň, velká okna, květiny…) a špičkovým šéfkuchařem Petrem Brňákem, který má za sebou mnohaletou praxi ze skvělých českých i zahraničních restaurací. Vytváří skvělé kombinace chutí, které jen tak někde nevyzkoušíte. Menu se navíc poměrně často mění – v Nejen bistru připravují totiž jídla ze sezónních surovin, takže se vám návštěva bistra neomrzí. Vždy můžete vyzkoušet něco nového! V bistru čepují skvělé pivo z Dalešického minipivovaru, v nabídce mají nejrůznější vína z menších vinic a limonády. Rozhodně doporučujeme Nejen bistro navštívit, protože je to opravdu skvělý zážitek!

 


Navštívili jsme: Café Parlor

Café Parlor

Kavárnu Parlor řadíme osobně v Karlíně mezi místa, která určitě nesmíte vynechat. I přesto, že se kavárna nachází trochu dál, určitě stojí za návštěvu. Navíc vám díky příjemné procházce karlínskými ulicemi alespoň pořádně vyhládne a budete tak moci vyzkoušet více dobrot ze sortimentu kavárny. V kavárně / bistru nabízí opravdu všechno - ráno sem můžete zajít na skvělý bruch, odpoledne na kávu a večer na sklenku vína a drobné občerstvení. Co však nesmíte vynechat jsou místní zmrzlinové sandwiche - Parlor café je totiž jediným místem v České republice, kde je naleznete. Na výběr dostanete ze tří variant sušenek a několika variant zmrzlin a sorbetů. Doporučujeme vyzkoušet také místní dorty, jelikož právě díky nim se kavárna umístila první v našem žebříčku nejlepších dortů v Praze!

 


Restaurace Podolka

Restaurace Podolka

Restaurace s originálním interiérem a nabídkou plnou zdravých jídel – to je Podolka v Karlíně a Podolí! V Podolce jsi přijdou na své jak vegetariáni, bezlepkáři, tak i milovníci masa. Dokonce si troufáme říci, že se jedná o jednu z nejlepších restaurací pro jedince s bezlepkovou dietou, kterou v Praze najdete. Doporučujeme vyzkoušet populární havajský pokrm poke bowl nebo zdravé cuketové nudle zoodles! Kromě toho můžete vyzkoušet i vyhlášené burgery – jak v masové, tak vegetariánské variantě. K jídlu nezapomeňte vyzkoušet i domácí limonádu a užijte si krásný interiér, který restaurace nabízí.

 


StreetPHO

Bistro StreetPHO

StreetPho je vietnamské bistro přímo v srdci Karlína – dát si tu můžete nejen klasické vietnamské pokrmy jako jsou například polévka Pho, nudlový salát Bun Bo Nam Bo nebo závitky Nem Cuon či Banh Mi bagety, ale také speciální asijský burger nebo kuřecí satay s arašídovou omáčkou. Pokud patříte mezi milovníky dobré Pho polévky, tak si ve StreetPhu rozhodně přijdete na své – kromě klasické varianty s hovězím masem nabízí i verzi s kuřecím masem či s tofu pro vegetariány. O víkendu má bistro bohužel zavřeno, ve všední dny si můžete na vietnamské speciality zajít až do devíti večer.

 


Kavárna Etapa

Kavárna Etapa

Jestli hledáte příjemnou kavárnu přímo v srdci Karlína, nová kavárna Etapa je rozhodně místem pro vás. Hned při příchodu vás oslní svým designovým a zároveň útulným interitérem plným pokojových rostlin. My jsme vsadili na klasiku – cappuccino, jak s normálním, tak se sojovým mlékem. Kromě výborné kávy v Etapě nabízí snídaně a brunche, například zdejší vyhlášený kváskový chléb s domácími pomazánkami. V neposlední řadě si můžete dát i domácí zákusky – my jsme zkusili nevšedního šneka s kardamomem. Etapa je vhodným místem i pro vegany a bezlepkáře ­– každý si tu najde své. Obsluha je zde nesmírně milá a ochotná. Etapa je zkrátka skvělou kavárnou, jen je třeba dát si pozor na kratší otevírací dobu, kavárna má otevřeno nejdéle do 16:00.

 


YAM YAM

Restaurace YAM YAM

Patříte-li mezi milovníky asijské kuchyně, pak už restauraci Yam Yam pravděpodobně znáte. Yam yam je vyhlášená perfektním curry, nudlemi a polévkami – a pokud jste příznivci pálivých jídel, tak si Yam Yam jistě zamilujete (ale nebojte, mají i nepálivá jídla). V Praze najdete celkem čtyři pobočky – a vy máte to štěstí, že jedna z poboček se nachází i v Karlíně, takže vás od trochy exotiky dělí jen patnáctiminutová procházka. Osobně doporučujeme vyzkoušet jejich nudle s názvem Classy Yam Yam, curry nebo populární vietnamský nudlový salát Bun Bo Nam Bo. Kromě skvělých jídel nabízí i výborné domácí limonády - doporučujeme bezinkovou s borůvkami!

 


Restaurace Spojka Karlín

Restaurace Spojka Karlín

Spojka v Karlíně je další ze skvělých restaurací na Praze 8. Restaurace otevřela teprve nedávno, ale se svou filozofií “jídlo spojuje”, kvalitním jídlem, nádherným květinovým interiérem a skvělou atmosférou jež válí na plné čáře. Na kvalitu surovin a vytříbenou chuť pokrmů si zde opravdu potrpí. Ve stálém menu najdete netradiční kombinace – vegetariánské i masové, které jsou vždy chuťově vyladěné. Navíc zde každý všední den naleznete i polední menu – právě něj jsme vyzkoušeli výborný salát s kachním prsíčkem a hummus s grilovanou zeleninou a pita chlebem. Opravdu jsme v Praze zatím neměli lepší. Restaurace nabízí i vyhlášené snídaně, brunche, kávu a zákusky. Při návštěvě vás také určitě uchvátí rozsáhlý interiér plný rostlin a velmi přátelská obsluha.

 


Bistro Proti Proudu

Bistro Proti Proudu

Dalším karlínským skvostem je Bistro Proti Proudu. Přestože se nejedná o kavárnu, ale o bistro, mohou se pyšnit opravdu výbornou kávou. Ke kávě samozřejmě nesmí chybět něco sladkého na zub – i na to je bistro připravené. My jsme si z rozsáhlé nabídky zákusků vybrali poctivý čokoládový dort, který rozhodně patří mezi jedny z nejlepších čokoládových dortů, co jsme kdy v Praze zkoušeli! Jelikož se ale stále jedná především o bistro, vyzkoušet můžete i něco k obědu či večeři. Doporučujeme také zkusit jejich vyhlášené snídaně, které podávají po celý den. Bonusem je čistý, rozsáhlý a designový interiér.

 


Pivní Bar Diego

Pivní Bar Diego

Ideální místo pro milovníky dobrého piva – proč? Protože v Diego pivním baru v Karlíně totiž mají na čepu hned šest druhů piva! Druhy střídají, takže v podstatě při každé návštěvě máte možnost vyzkoušet něco nového – různá piva od malých českých pivovarů, která rozhodně stojí za vyzkoušení a troufáme si říci, že je na mnoha místech v Praze nenajdete. Ceny jsou příznivé, nicméně si dejte pozor – platební kartou tady nezaplatíte. Diego je v mexickém stylu, takže si tu můžete dát i nejrůznější mexické speciality – od quesadillas, přes tacos či marinovaná žebírka, až po mezcal. My osobně doporučujeme quesadillas a batátové hranolky (a samozřejmě pivo)!

 


Kavárna Můj šálek kávy

Kavárna Můj šálek kávy

Můj šálek kávy je velmi vyhlášená kavárna v centru Karlína. Vyhlášené je toto místo především pro svou velmi kvalitní a chutnou kávu Double shot, kterou zde opravdu umí. Doporučujeme především jejich Flat white a Cappuccino. Výbornou zde mají i kávu s rostlinným mlékem - používají zde ovesné, které chuť kávy skvěle doplní. Zajít sem však můžete i na skvělé brunche, obědy či večeře nebo na večerní skleničku vína. Zaujme vás určitě i interiér kavárny. Do kavárny si však určitě udělejte rezervaci, spoléhat na štěstí v tomto případě nedoporučujeme - je zde opravdu téměř vždy plno.

 

Navštívili jsme za vás

Kavárny

Kavárny

Bistra

Bistra

Restaurace

Restaurace

...
...

Zamilovat se je tak snadné

Napsat zprávu

Zaujala vás naše nabídka anebo potřebujete poradit? Napište nám - jsme tu pro vás. Zanechte nám prosím své údaje, abychom vás mohli kontaktovat.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Děkujeme za Vaši zprávu. V nejbližší době vás budeme kontaktovat.

Přejeme Vám hezký den.

FINEP

Zpět

Zpět

Napsat zprávu

Zanechte nám prosím své údaje, abychom vás mohli kontaktovat.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR